• "Najważniejszą rzeczą w edukacji człowieka jest prowadzić go do dobrego..."

• „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

• Dla uczniów, rodziców i nauczycieli

• JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. zostanie przeprowadzona akcja charytatywna Jarosławskie Pola Nadziei na rzecz Hospicjum w Jarosławiu. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się aktywnie w organizację tego wydarzenia. Wolontariusze - uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego przygotowali symboliczne żonkile, które będą wręczać darczyńcom przed kościołami w Pruchniku i Hawłowicach po każdej mszy świętej.

• Puchar „Katolika” 2024 jest nasz!

W dniu 17. 04. 2024 r. drużyna ósmoklasistów z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności o Puchar „ Katolika” 2024.

Dziedzinę język polski z historią reprezentował - Michał Górski, biologię z chemią – Aleksander Haftek, matematykę - Mikołaj Kos ,uczniowie klasy 8 a, wychowanie fizyczne – Jakub Kiwacki z klasy 8 b. Turniej poprzedzały półgodzinne warsztaty utrwalające wiedzę i umiejętności w ramach przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im Anny Jenke gdzie odbywało się niniejsze wydarzenie.

• Światowy Dzień Zdrowia

W 2024 roku Światowy Dzień Zdrowia, przypadający 7 kwietnia opatrzony był hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

• ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

ŚWIĘTA WIELKANOCNE to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

27 marca - środa to był ostatni dzień, w którym szliśmy do szkoły przed świętami. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w trzecim dniu rekolekcji wielkopostnych, a naj

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku,
        ul. Ks. Br. Markiewicza 22