• TEATR KOKON „JAK ZOSTAĆ BOHATEREM”

• 22.04.2024 08:03
            • 17 kwietnia 2024 roku w naszej szkole gościliśmy Teatr Kokon, który zaprezentował uczniom klas I –III interaktywny spektakl „Jak zostać bohaterem”. Przedstawienie, które dotyczyło różnego rodzaju emocji, przypadło najmłodszym widzom do gustu. Przede wszystkim byli zainteresowani tematyką. Dowiedzieli się, że wielką siłą jest nauczyć się rozmawiać o towarzyszących nam na co dzień emocjach, zwłaszcza tych trudnych. Ciekawym doświadczeniem było również włączanie się w rozgrywającą się akcję. Udział w wydarzeniu pozwolił młodym widzom wziąć udział w kształtowaniu dobrego zakończenia całej historii.
              POKAZ ZDJĘĆ Z PRZEDSTAWIENIA

• Wyjazd na przedstawienie teatralne do Jarosławia

• 06.03.2024 20:10
            • W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie odbyło się w MOK-u w Jarosławiu. Spektakl „Kot w butach” przeniósł uczniów w magiczny świat baśni. Dobrze znaną wszystkim opowieść, zamieniliśmy w rozśpiewane widowisko. Tytułowy bohater nie tylko mówił ludzkim głosem, ale też zachwycił śpiewem i poczuciem humoru. Magiczna atmosfera sceny, piękne dekoracje, kolorowe kostiumy oraz obudowa muzyczna i efekty świetlne, sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• AKCJA KRUS PROPAGUJĄCA WYKAZ PRAC NIEBEZPIECZNYCH, KTÓRYCH NIE NALEŻY POWIERZAĆ DZIECIOM DO LAT 16

• 05.03.2024 09:09
            • W dniu 01.03.2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im KEN w Pruchniku odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z Panią Małgorzatą Pyrą - główną specjalistką do spraw prewencji w Jarosławiu na temat bezpiecznych prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. Poinformowała ona uczniów o różnego rodzaju zagrożeniach wynikających z pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostrzegła przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać dzieci podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza z ciągnikami i maszynami rolniczymi. Propagowała kurs e-lerningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który jest dostępny na stronie internetowej Kasy www.gov.pl/krus .
              W ramach spotkania dzieci poznały zagrożenia podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, wykaz prac zabronionych dzieciom poniżej 16 roku życia, obejrzały film pt. ,,Gra o zdrowie i bezpieczeństwo" oraz „Rodzina Porażków”. Szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie mogą spotkać w gospodarstwie rolnym oraz na swoich podwórkach.
              Wizyta przedstawicielki  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z XIV edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
              Na  zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i karteczki samoprzylepne oraz pamiątkowe broszury tematycznie związane z założeniami konkursu.

Uczniom dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i zachęcamy do udziału w konkursie a Pani Małgorzacie Pyrze za przekazanie tak cennych wiadomości.
            • Współpraca międzyszkolna

• 28.02.2024 18:23
            • Uczniowie klasy 2 a w ramach współpracy międzyszkolnej przygotowali kartkę pocztową z okazji 30 - lecia istnienia Zespołu Szkół im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kamionce. Wszyscy uczniowie z klasy podpisali się na pocztówce i odbili na niej odcisk swojego palca. Kartka została wysłana z najlepszymi życzeniami dalszej owocnej pracy pedagogicznej i wychowawczej pełnej sukcesów a także pomyślności i satysfakcji z kształtowania młodego pokolenia. W ramach podziękowań uczniowie otrzymali piękne dyplomy.
            • Teatralne spotkanie ze Świętym Mikołajem

• 07.12.2023 17:25
            • Dnia 04.12.2023 roku  uczniów klas I – III naszej szkoły po raz kolejny odwiedził Teatr Kokon ze świątecznym przedstawieniem „Zagubiony list". Zaprezentowana sztuka świetnie wprowadziła w klimat nadchodzących świąt. Widzowie poznali historię dwójki rodzeństwa. Barwne  kostiumy, dynamiczna akcja i elementy interakcji z publicznością sprawiły, że podczas spektaklu nie sposób było sie nudzić. Bajka na długo zostanie w pamięci i w sercach dzieci. Podczas wspólnych zabaw na scenie dzieci uczyły się uniwersalnych wartości: tego że warto dzielić sie z innymi i pomagać sobie wzajemnie. Spektakl pokazał też, jak ważna w życiu każdego z nas jest rodzina. Warto zaznaczyć, że w  jednej ze scen pojawił się Święty Mikołaj, którego uczniowie radośnie powitali.  Wydarzenie to było zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.