• Kompetencyjny Test Trzecioklasisty  z WSiP "Diagnoza z plusem 2021”
            • Kompetencyjny Test Trzecioklasisty z WSiP "Diagnoza z plusem 2021”

• 01.06.2021 20:09
            • Zakończenie etapu edukacji wczesnoszkolnej i promocja do 4 klasy, to wielkie wydarzenie dla młodych uczniów. Nowe przedmioty, nowi nauczyciele i nowy system oceniania – to wszystko czeka na trzecioklasistów już we wrześniu.

Tymczasem, aby zapewnić uczniom możliwie najlepsze przygotowanie na nachodzące zmiany, w  dniach od 18 -22 maja w klasach trzecich został przeprowadzony kompetencyjny Test Trzecioklasistyz WSiP ,,Diagnoza z plusem”, który:

• podsumuje wiedzę zdobytą przez uczniów w trzech pierwszych latach nauki,
              • zweryfikuje wpracowane dotychczas kluczowe umiejętności,
              • wskaże nauczycielom, uczniom i ich rodzicom te obszary edukacyjne, na które należy zwrócić jeszcze szczególną uwagę w ostatnich tygodniach nauki w klasie.

Wszystkim uczniom klas trzecich życzymy powodzenia!

• Kubusiowi Przyjaciele Natury - 2020/21

• 25.04.2021 16:10
            • Uczniowie klas I-III wraz z 1 100 000 dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych w całek Polsce, wzięli udział w tegorocznej edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Z programu dowiedzieli się: jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię? To tylko niektóre z zagadnień, jakie porusza program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – największy w Polsce program edukacyjny dla dzieci na temat ekologii i życia w zgodzie z naturą.

Za udział w programie szkoła otrzymała CERTYFIKAT i tytuł „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

Certyfikat.pdf

• 22 kwietnia  - DZIEŃ ZIEMI
            • 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

• 21.04.2021 19:25
            • 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich niezależnie od narodowości. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

Zachęcamy wszystkich do celebrowania tego święta, nieco inaczej. Do tego, aby wyjść ze szkoły, z domu do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Aby poświęcić czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prac komputerowych uczniów

• Sprawozdanie z ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK – sesja zimowa

• 18.04.2021 18:08
            • W dniu 16  lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej olimpiady dla najmłodszych OLIMPUSEK.

Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą, otrzymali  nagrody oraz dyplomy laureatów zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami:

• Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa;
              • Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe.
              • Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów.
              • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

W naszej szkole do olimpiady przystąpiło łącznie 66 uczniów z klas 1 – 3.  Dyplomy laureata zdobyło 18 uczniów.

Uczeń

Jarosz Filip

Szul Wiktor

dyplom laureata

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiad.

Szkolny koordynator: Barbara Rut

• Ogólnopolski program edukacyjny TESCO  "Od uprawy do potrawy”
            • Ogólnopolski program edukacyjny TESCO "Od uprawy do potrawy”

• 29.03.2021 20:17
            • Uczniowie klasy 3B wzięli udział w V edycji programu edukacyjnego  "Od uprawy do potrawy”. W ramach programu został założony Klub pod nazwą ,,EKOklasa-3B” i w ciągu sześciu miesięcy zrealizowane zostały dwa zadania:

1. Konkurs na piosenkę ,,Rymuję, nie marnuję”. Zadaniem było wymyślenie słów zwrotki i refrenu piosenki ekologicznej o zdrowym odżywianiu
                i niemarnowaniu żywności, zaśpiewanie jej i nagranie filmu. W tym zadaniu wzięło udział dziewięcioro uczniów. Na podstawie wyróżnionych w prac uczniów i pozostałych prac, powstała ekologiczna piosenka ,,Od uprawy do potrawy”, którą opracowała i wykonała Majka Jeżowska. Nagranie wspólnej piosenki zostało przesłane do wszystkich uczestników konkursu.
              2. Konkurs plastyczny ,,Rysuje, nie marnuję” był kontynuacją poprzedniej zabawy. Zadaniem było zilustrowanie piosenki i przygotowanie ,,kolażu niemarnowania”, pokazującego dobre praktyki i sposoby na zapobieganie problemu marnowania żywności. Został wspólnie wykonany plakat – kolaż niemarnowania, w którym zilustrowane zostały dobre praktyki (zdrowe żywienie, sport to zdrowie) oraz niemarnowanie żywności (dzielenie się nadmiarem
              1. marynowanie, a nie wyrzucanie). Za udział w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W prawdzie ,,EKOklub-3B” nie zdobył żadnej nagrody, ale i tak jesteśmy  usatysfakcjonowani,  ponieważ z biura programu otrzymaliśmy podziękowanie
              za udział w konkursach oraz pochwałę za kreatywność, pomysłowość
               i pouczające prace.

Zapraszamy do wysłuchania konkursowych piosenek "Rymuję , nie marnuję” w wykonaniu:

Igora Szula  i Justyny Kędzior

piosenki  Majki Jeżowskiej pt. "Od uprawy, do potrawy”: